Orientalna uroda, jaki jest jej sekret? - zdrowie i uroda

pielęgnacja paznokci

Jak dobrze wybrać olejek kosmetyczny?

Apteki, drogerie i liczne internetowe sklepy z kosmetykami już dawno temu zauważyły zwiększone zainteresowanie kobiet naturalnymi sposobami pielęgnacji ciała. Na sklepowych polko zaroiło się zatem od różnego rodzaju olejków k

Orientalna uroda, jaki jest jej sekret? - zdrowie i uroda pielęgnacja paznokci
osmetycznych. Sprawdź, jak dobrze dobrać tego typu produkt.
Typ skóry
Zanim sięgniesz po olejki kosmetyczne z ulubionymi składnikami i zapachami, sprawdź, czy są przeznaczone dla twojego typu skóry. Na rynku można spotkać oczywiście produkty uniwersalne, pasujące do każdego typu skóry, jednak i tak zawsze lepiej przysłużą się określonym przez producenta osobom. Skóra sucha wymaga innego rodzaju pielęgnacji niż skóra tłusta, podobnie jak cera dojrzała, mieszana czy też z popękanymi naczynkami.
Dodatkowe zastosowanie
Warto sięgać po produkty, które świetnie sprawdzą się nie tylko przy pielęgnacji twarzy, ale także całego ciała i włosów. Bijący rekordy popularności olejek arganowy zyskał grono wiernych fanek właśnie ze względu na swoje szerokie zastosowanie. Zapewnij sobie regenerację całego ciała. Czasami wystarczy do tego jeden produkt.
Skład
Zwróć uwagę na skład olejku. Wybieraj te, które są w pełni naturalne. Uroda lubi także bogactwo witamin i minerałów, dlatego warto zainteresować się zwłaszcza produktami wzbogaconymi o elementy niezbędne dla zdrowego wyglądu skóry i włosów. Wiele olejków to nie tylko główny składnik, ale także wapń, potas, fosfor czy też działająca cuda witamina E.
Stawiaj na pełnowartościowe produkty, które sprawią, że będziesz jeszcze piękniejsza!


Wykazuje on liczne właściwości prozdrowotne i

Jak naturalnie pielęgnować i regenerować skórę? Dobrym rozwiązaniem są olejki kosmetyczne. Najlepsze olejki to te tłoczone na zimno, w 100% naturalne, gdyż zachowują wtedy najwięcej właściwości odżywczych. Olejki otrzymuje się również innymi metodami. W przypadku produktów roślinnych, których tłoczenie nie pozwala na uzyskanie potrzebnych ilości surowca, stosuje się metodę destylacji z parą wodną. Obecnie dostępnych jest bardzo dużo różnych rodzajów olejków kosmetycznych i mogą one być stosowane do pielęgnacji wszystkich typów cery. Z powodzeniem wybierzemy olejki do skóry zniszczonej, suchej, normalnej i tłustej. Można również zastosować je na włosy i paznokcie lub wykorzystać do relaksującego, czy leczniczego masażu.
Jednym z najbardziej odżywczych olejków jest olejek arganowy. Wykazuje on liczne właściwości prozdrowotne i pielęgnacyjne. Metoda pozyskiwania tego olejku jest bardzo kosztowna i pracochłonna, co wpływa na jego wysoką cenę. Wytłacza się go bowiem z nasion drzew arganowych, rosnących tylko w Maroko. Olejek arganowy działa upiększająco na skórę. Opóźnia procesy jej starzenia się i wyraźnie redukuje już istniejące zmarszczki poprzez poprawę elastyczności skóry. Ponadto łagodzi podrażnienia i leczy stany zapalne, a przede wszystkim głęboko nawilża. Sprawdza się w leczeniu łuszczycy i egzemy. Poprawia stan skóry głowy oraz wzmacnia i regeneruje zniszczone włosy i paznokcie. Jego właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze natomiast chronią przez rozwojem tych szkodliwych drobnoustrojów nie tylko na skórze, ale również w cały organizmie. Olejek arganowy może być stosowany również wewnętrznie, znacznie wzmacnia odporność i pozytywnie wpływa na układ krążenia, pokarmowy i nerwowy. Jest on bogatym źródłem witaminy E, niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych i steroli roślinnych. Olejek arganowy, nazywany cudem z Maroka jest prawdziwym skarbem dla zdrowia. Będzie niezastąpionym, w pełni naturalnym kosmetykiem dla wszystkich, dla których uroda jest ważnym elementem codziennego życia.


Prosto z Wikipedii- definicja szamponu

Szampon – zazwyczaj płynny środek do mycia włosów, zawierający ciekłe mydło, substancje pieniące oraz substancje pomocnicze, takie jak związki zapachowe, odżywcze, nawilżające, antystatyczne, natłuszczająco-nabłyszczające, lecznicze i koloryzujące włosy.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Szampon